Hotel - Sudecki Klub Pszczelarza Polanka

Elitarny Sudecki Klub Pszczelarza Polanka
Przejdź do treści

Menu główne:

To już historia.

Czy warto ratować owady, które zapylają kwiaty? Myślę, że tak. Dlatego też, członkowie naszego Klubu, po raz pierwszy uczestniczyli w tworzeniu klombu kwietnego i postawieniu pierwszego w naszym mieście hotelu dla pszczół. Wałbrzych, dzielnica Rusinowa, w zapomnianym parku w dniu 2 maja 2016 roku grupa kilku pszczelarzy wraz z dziećmi przygotowali rabatkę kwietną oraz posadzili krzew miododajny (derenia jadalnego). To dopiero początek. Być może, stanie się to tradycją, że co roku będziemy się spotykać, ażeby powiększać naszą rabatę kwietną.

   Wałbrzyski Klub Pszczelarza otrzymał zgodę na wyżej wymienioną inicjatywę od ogrodnika miejskiego miasta Wałbrzycha Pana Michaela Liguz. Do naszej akcji przyłączyło się  również stowarzyszenie "Natura i Człowiek" z Wrocławia, które ofiarowało nam nasiona roślin nektarodajnych.

   W przyszłości ma powstać ścieżka edukacyjna, z dużymi tablicami, które będą prezentowały walory roślinne parku i łączki kwietnej, będzie tablica poświęcona pszczole miodnej oraz pszczołom dziko żyjącym i trzmielom. Ścieżka będzie prowadzić z Parku na Rusinowej do naszego Centrum Edukacji Pszczelarskiej. To wszystko zostało zaplanowane tak, ażeby wycieczki szkolne mogły mieć wspaniałą przygodę edukacyjną.

  Składam serdeczne podziękowania członkom naszego Klubu: p. Henrykowi Boczkowskiemu, p. Tadeuszowi Mierzwie, p. Adamowi Lewandowskiemu, p. Tomaszowi Olechowskiemu oraz p. Patrykowi Rakoczy za wsparcie tej inicjatywy. Szczególnie dziękuję dzieciom, które dzielnie nam pomagały. Oliwia, Patryk i Maciej udowodnili, że każdy może angażować się w proekologiczne akcje. A taka postawa godna jest naśladowania. Tak trzymać! :)
Dziękuję również naszemu fotoreporterowi - Magdzie. :)
    Zapraszam do foto relacji.
K.Cz.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego